Bolesność podbrzusza a miesiączki

Witam.Mam częste bóle w podbrzuszu, prawie codziennie odczuwam ból, przez pierwsze 15 dni cyklu ból jest chwilowy i delikatny, następne 7 dni ból jest bardziej intensywny, a 8 dni przed miesiączką ból jest nie do zniesienia, nie mogę normalnie funkcjonować, jest bardzo silny, utrudnia mi normalne życie, muszę brać kilka tabletek dziennie, które są i tak mało skuteczne. Na usg nie widać nieprawidłowości. Czy mogę mieć endometriozę? oraz na jakiej podstawie mogę mieć zrobioną laparoskopie?

Aleksander Ropielewski

Objawy nie sugerują endometriozy w przebiegu której objawy bólowe ograniczają się do fazy krwawienia miesiączkowego. Warto popróbować różnych metod zwalczania bólu związanego z PMS i poszerzyć diagnostykę. Zanim dojdzie do laparoskopii zwykle wykonuje się rezonans magnetyczny. Pomóc może również poradnia leczenia bólu przewlekłego.