Bolesność podbrzusza a przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych

witam, w pierwszym tygodniu blistra tabletek teenia, jedną tabletkę zażyłam po upływie 17h a dzien wczesniej odbyłam stosunek. Dzisiaj od rana lekko boli mnie podbrzusze.. Czy prezerwatywy przez kolejne 7 dni wystarczą? a co z tygodniem poprzedzającym zażycie spóżnionej tabletki? nie powinnam przyjąc tabletki do 72h ??? Z góry dziękuje za odpowiedz..

Aleksander Ropielewski

Warto rozważyć opcję zastosowania antykoncepcji postkoitalnej aby mieć pewność. Brakuje mi informacji ile dni brała Pani tabletki przed stosunkiem (im więcej tym mniejsze ryzyko ciąży i nie koniecznie doradzałbym stosowanie antykoncepcji postkoitalnej). Odnośnie stosowania prezerwatywy nie ma przeciwwskazań, jednak na przyszłość proszę stosować inne metody antykoncepcji przed stosunkiem w sytuacji gdy wie Pani o pominięciu tabletki, a nie po tym fakcie.