Bolesność podbrzusza a suchość pochwy

Mam problem z bólem przy stosunku. Mój pierwszy i drugi raz były bardzo bolesne natomiast po niecałym tygodniu przerwy kochałam się znowu ze swoim chłopkiem trzeci raz ból był mniejszy ale kiedy członek znajdował się głębiej czułam bardzo nieprzyjemny ból w podbrzuszu. Niestety cierpię też na suchość pochwy ponieważ biorę witaminę A od 9 miesięcy i tabletki antykoncepcyjne, czy to może być przyczyną bólu? jak radzić sobie z suchością pochwy? Brałam globulki hydrovag ale niestety mnie uczuliły.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Może warto zastosować podczas stosunku, żele intymne. Proponuję np. provag gel, który przy okazji odbudowuje naturalną florę w drogach rodnych. Jeżeli objawy nie ustąpią proszę udać się do ginekologa w celu wykluczenia zmian organicznych.
Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Przede wszystkim należy skupić się na właściwym pobudzeniu i odpowiednio długiej grze wstępnej (przynajmniej 15min). Ponadto proszę stosować żele nawilżające. Gdy te sposoby nie pomogą proszę skontaktować się z ginekologiem.