Bolesność podczas stosunku po urodzeniu dziecka

Witam. Mam 30 lat. 4 miesiące temu siłami natury urodziłam synka. Ważył niecałe 4 kg, ale przy porodzie nastąpiło pęknięcie krocza 3 stopnia, później zdiagnozowane jednak na 1 stopień bo sięgało do odbytu ale nie uszkodziło go. Problem w tym że jestem 4 miesiące po porodzie, lekarz mówi że wszystko jest dobrze, a ja w trakcie stosunku z mężem który jest bardzo delikatny, przeżywam koszmar i potworny ból. Zaczynam się blokować na kontakty z mężem z obawy przed tym strasznym bólem. Co robić ?

Aleksander Ropielewski

Proszę skontaktować się z ginekologiem. Bez przeprowadzenia badania ginekologicznego nie jestem w stanie ocenić stanu struktur krocza i jakie leczenie zastosować. Do tego czasu radzę unikać kontaktów seksualnych.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie ponownie udać się do ginekologa. Bez badania nie można nic powiedzieć. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.