Bolesność podniebienia przy przednich zębach

Dzien dobry . Mam problem z podniebieniem ,mianowice mnie boli przy przednich zębach tak jakby było naruszone, jakiś wiekszych oznak nie widze . Ponizeważ ciężko mi jest to zobaczyć u góry. i mam boleści przy jedzeniu . Można jakoś temu zaradzić . Problem wystepuje juz od 5 dni , i nie ustępuje. Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania pacjenta nie jestem w stanie pomóc. Proszę udać sie do lekarza celem badania.

Najprawdopodobniej podrażnił Pan błonę śluzową podniebienia podczas spożywania pokarmów lub picia napojów. W aptece dostępne są różnorakie żele do stosowania na zmiany błony śluzowej, jednak polecam Solcoseryl ( pasta ). Może Pan również dołączyć stosowanie łagodzących płukanek do jamy ustnej.
Jeśli po kilku dniach nie będzie poprawy - proszę skonsultować się z Pana lekarzem w celu dokładnej diagnostyki.