Mężczyzna , 23 lata Dzien dobry . Mam problem z podniebieniem ,mianowice mnie boli przy przednich zębach tak jakby było naruszone, jakiś wiekszych oznak nie widze . Ponizeważ ciężko mi jest to zobaczyć u góry. i mam boleści przy jedzeniu . Można jakoś temu zaradzić . Problem wystepuje juz od 5 dni , i nie ustępuje. Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Najprawdopodobniej podrażnił Pan błonę śluzową podniebienia podczas spożywania pokarmów lub picia napojów. W aptece dostępne są różnorakie żele do stosowania na zmiany błony śluzowej, jednak polecam Solcoseryl ( pasta ). Może Pan również dołączyć stosowanie łagodzących płukanek do jamy ustnej.
Jeśli po kilku dniach nie będzie poprawy - proszę skonsultować się z Pana lekarzem w celu dokładnej diagnostyki.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ból zębaBól zęba jest w większości przypadków powodowany przez głęboką próchnicę zębów. Ból zębów może także być skutkiem odsłonięcia szyjki zęba lub paradontozy. Z bolącym zębem należy jak najszybciej zgłosić się do stomatologa, który sprawdzi przyczynę bólu.
  • StomatologiaStomatologia (łac. stoma – jama ustna) to dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, błony śluzowej jamy ustnej oraz stawu skroniowo-żuchwowego.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Ból zęba - przyczyny, leczenie i profilaktyka

Domowe sposoby na bolący ząb (WIDEO)

Domowe sposoby na bolący ząb (WIDEO) Odtwórz wideo

Ból zęba pojawia się niespodziewanie. Najczęściej jest skutkiem stanu zapalnego powstającego przy zębach i wymagającego natychmiastowego leczenia. Konieczna jest wizyta u stomatologa, jednak wiele osób wierzy, że dolegliwości bólowe miną. To raczej...