Bolesność policzka a ząb mądrości

Witam. Od kilku dni męczę się z górnym "zębem mądrości". Ząb wydostał się tylko w niewielkiej części, rośnie pod kątem, m.in. opierając się o policzek. Takie kilkudniowe stykanie się zęba z policzkiem sprawiło, ze odczuwam dość mocny ból przy próbie mówienia czy jedzenia. Boli policzek (od wewnętrznej strony) i kość za zębem (żuchwa). Czy taki ząb trzeba koniecznie usuwać (dłutować?), czy jest szansa że w czasie wzrostu sam się naprostuje, lub dentysta natnie dziąsło i da radę wyprostować zęba?

Witam!
Takich ósemek raczej sie nie prostuje... Można stosować maści lub spraye p/zapalne do czasu ustąpienia objawów bólowych,ale jeśli taka sytuacja będzie się powtarzać proszę rozważyć usunięcie tego zęba!
Pozdrawiam.

Powinna Pani udać się do gabinetu stomatologicznego - do chirurga stomatologicznego. Na podstawie badania i RTG stwierdzi przydatność ww zęba i wdroży właściwe postępowanie. Doraźnie może Pani stosować płyn do płukania Eludril.