Bolesność pomiędzy łopatkami a uczucie kwasoty w ustach

Witam, od ponad tygodnia budzi mnie w nocy bol miedzy lopatkami, ktory wywoluje jakby skurcz i cofanie sie kwasu (ktory tak naprawde sie nie cofa) i bol w przelyku a nawet odruchy wymiotne. Dzieje sie to nad ranem, ostatnio nawet kiedy wieczorem nie jem nic. Jak wstane, czuje lekka przeszkode w gardle, mam kleista sline oraz caly dzien czuje sie jak przy zatruciu, jest mi niedobrze i kwasno. Nic mnie nie boli. Tabletki na zgage i Omeprazol nie pomagaja i wydaje mi sie ze to wcale nie zgaga.

Aleksander Ropielewski

Objawy sugerują chorobę wrzodową, jednak bez przeprowadzenia badania i zebrania dokładnego wywiadu lekarskiego nie można tego stwierdzić jednoznacznie, dlatego sugeruję kontakt z lekarzem. Możliwe, że będzie konieczne wykonanie gastroskopii.