Bolesność przy połykaniu a ucisk w obrębie mostka

Witam mam ból przy przełykaniu posiłków połączony z uciskiem w mostku byłem u lekarza rodzinnego przepisał mi nestatyne i rani które nic nie pomaga stało mi się to nagle 4 dni temu zażywając tabletkę antybiotyk na zeba i poczułem jakby tabletka stanęła mi w gardle popiłem raz drugi zjadłem jogurt i nie pomogło mi położyłem sie spać myśląc ze przecież jak tabletka stanęła w gardle to do rana sie rozpuści rano nie mogłem nawet nic przełknąć ani sie napić czu oparzyła przełyk?

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
W Pana przypadku mogło dojść do podrażnienia śluzówki przełyku podczas przełykania tabletki. W przypadku braku poprawy przez kolejnych kilka dni sugeruję ponowną konsultację u lekarza rodzinnego, który zdecyduje o dalszym postępowaniu.