Bolesność serca a poziom amylazy we krwi

Ostatnio prawie co noc budzi mnie ból serca,nie mogę przekręcić się z boku na bok.Kiedy uda mi się podnieść,po jakimś czasie przechodzi.Mam też podwyższoną amylazę.Rano biorę metocard,mam puls ponad 100 do 140.Przy schylani,czasem bardzo mnie zaboli poniżej żeber,ciągle mam stany podgorączkowe i anemię a żelazo powyżej normy.Do tego dochodzą mdłości a w kale pojawia się krew.Jestem bez sił.Miałam zapalenie żołądka,brałam leki.Jakie mam zrobić badania?Żeby dowiedzieć się co mi dolega? Dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

Przede wszystkim proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego i powiedzieć o wszystkich dolegliwościach. Bezpośrednie badanie lekarskie oraz łącznie z analizą wykonanych badań pozwoli określić odpowiednie dalsze postępowanie.