Bolesność serca w sytuacjach stresowych

Mam dziwny ból od trzech lat w okolicach serca, ekg wyszło ok, cholter trzy lata temu też, czuję igłę, tak jakby coś się ruszało w tym sercu, mam stwierdzone zaburzenia nerwicowe i nic mi nie pomaga żadne leki psychiatryczne występuje zazwyczaj w sytuacjach stresowych, podczas siedzenia bardzo często, co mam robić zrobić echo serca i iść do kardiologa??? mam 26 lat...:(

Po definitywnym wykluczeniu przyczyn fizjologicznych wskazana byłaby konsultacja z psychologiem. Po potwierdzeniu zaburzeń nerwicowych i towarzyszących im zaburzeń konwersyjnych leczenie powinno opierać się o kontakt z psychoterapeutą.

Dzień dobry,

Podstawową metodą leczenia nerwicy jest psychoterapia, do podjęcia której namawiam. Pomoc może Pan uzyskać w ramach np.: Poradni Leczenia Nerwic lub prywatnie (np.: Ośr. Rasztów). W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.