Bolesność stosunków płciowych a zaburzenia miesiączkowania

Witam, zgłaszam się z problemem, który dręczy mnie od długiego czasu. Miesiączkuję od 8-mego roku życia.Obecnie mam 21 lat moje miesiączki są bardzo nieregularne, tzn co rok i co pół roku, dwa miesiące, trzy, są bardzo skąpe, a ból odczuwam jedynie w okolicach kręgosłupa. Hormony płciowe mam w normie, nie jestem również w ciąży. Każdy stosunek seksualny jest bardzo bolesny i towarzyszy mu krwawienie, jaka może być tego przyczyna ? Bardzo się martwię.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazana diagnostyka u ginekologa, badanie lekarskie oraz usg. Może ma Pani nadżerkę szyjki macicy albo torbiele na jajnikach.
Pozdrawiam