Bolesność szczęki a stany zapalne zębów w czasie ciąży

Witam, od kilku dni zmagam się z bólem dolnej szczęki promienujący do ucha. Laryngolog wykluczył problem z uchem. Stomatolog otworzył mi siódemkę i okazał się stan zapalny po czym usunąl 3 nerwy. Niestety gdy znieczulenie puściło bóle wróciły. Dziś boli mnie cały dzień, momentami nie da sie wytrzymać. Ósemkę miałam usunietą parę lat temu. Z zewnatrz nie widać podejrzanych zmian na zębach. Czyżby trzeba było dalej szukać i otwierać zęby po kolei?ból szczęki jest rwiący.Jestem w ciąży co utrudnia.

Potrzebna jest dokładna diagnostyka , jeżeli jest Pani już po piewszym trymestrze to można zrobić zdjęcie , badanie żywotności , badanie na perkusję , ewewntualne leczenie kanałowe powinoo byc wykonane od razu w procedurze jednowizytowej , nie ma przeciwskazań do leczenia zębów w ciąży.

Wbrew panującym obiegowym opiniom, podczas trwania ciąży można leczyć zęby, a nawet trzeba. Rozwijający się stan zapalny. Któremu sprzyja ból może zagrażać dziecku. Przyszłe młode mamy bardzo często (niestety) sięgają po środki przeciwbólowe i nie decydują się na wizytę w gabinecie znieczuleń. Otóż w trakcie trwania ciąży takowe są stosowane, niemniej istnieją pewne ograniczenia odnośnie stosowanych środków znieczulających, gdyż mają one wpływ na rozwijający się w organizmie płód. Podobnie jest z antybiotykami, bowiem nie wszystkie można stosować – w sytuacji awaryjnej stomatolog z całą pewnością dobierze odpowiednie medykamenty, które nie zaszkodzą zarówno zdrowiu matki jak i nienarodzonego dziecka.