Bolesność w klatce piersiowej a wynik badania EKG

Witam! Mam 24 lata, od jakiegoś miesiąca odczuwam bóle w klatce piersiowej, mocne kołatanie serca (niejednokrotnie nie mogłam zasnąć przez nie), a także bardzo szybko się męczę (np. kiedy wejdę na pierwsze piętro normalnym krokiem, czuję mocne biccie serca oraz dyszę). Na EKG wyszło mi: 111 - rytm zatokowy 420 - normogram 502 - nieprawidłowe obniżenie ST. Co można by odczytać z wyniku?

Aleksander Ropielewski

Przycyzn nieprawidłowego obniżenia odcinka ST jest wiele i konieczna jest całościowa ocena stanu klinicznego w celu ustalenia przyczyny Pani dolegliwości. W tym celu sugeruję kontakt z kardilogiem.