Bolesność woreczka żółciowego a odpowiednie działania

Witam serdecznie Mam 23 lata i od dłuższego czasu miałam ataki silnego bólu po prawej stronie pod żebrami. Okazało się że to kamienie w woreczku żółciowym, mimo wprowadzenia diety ataki są coraz częstsze a na dodatek od kilku dni cały czas czuję dyskomfort z prawej strony tak jak by mi coś tam utkwiło Ostatnio wylądowałam na izbie przyjęć i dostałam tylko zastrzyk rozkurczowy i zero jakiej kol wiek rady . Boje się że będzie coraz gorzej Co dalej z tym robić? Proszę o pomoc Pozdrawiam Paula

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

jeśli u Pacjenta stwierdzamy kamicę żółciową, która daje dolegliwości zalecane jest leczenie operacyjne, optymalnie usunięcie pęcherzyka metoda laparoskopową. Jeśli stan pacjenta na to pozwala (brak ostrych objawów i brak konieczności pilnej operacji), wskazane jest wykonanie przed operacją gastroskopii. Gastroskopię wykonujemy ponieważ niektóre dolegliwości ze strony żołądka mogą dawać podobny obraz chorobowy.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko