Bolesność zatok po przeziębieniu

Witam. Po każdym przeziębieniu nie mogę pozbyć się kataru. Nos jest zatkany, zatoki bolą, nawet w uchu jest takie 'pukanie'. Żadne krople do nosa czy tabletki na zatoki nie pomagają. Jedynie udrożnią nos na jakiś czas. Dlaczego nie mogę się tego pozbyć?

Aleksander Ropielewski

Problemem może być blokowanie się ujścia zatok przynosowych powodujących zapalenie zatok. Jako leczenie wskazane jest zabiegowe poszerzenie ujścia zatok przynosowych. W tym celu sugeruję kontakt z laryngologiem.