Dalacin C a zamiennik bez recepty

Dzień dobry. Mój chłopak jest za granicą, a wraca do Polski dopiero za 3 dni. Niestety, bardzo cierpi z powodu bólu zęba, pojawił się stan zapalny, a tabletki przeciwbólowe już nie pomagają. Kiedyś miał już podobną sytuację, od lekarza dostał wtedy Dalacin C, który bardzo mu pomógł. Chciałabym się dowiedzieć, czy jest jakiś lek, który ma podobne, albo najlepiej takie samo działanie jak Dalacin C, ale jest dostępny bez recepty? Cena Dalacinu C też bardzo mu odpowiadała, więc prosiłabym o polecenie zamiennika Dalacinu, który będzie można kupić w podobnej, albo niższej cenie. Czy w ogóle są leki, działające podobnie jak antybiotyki, ale dostępne bez recepty? Proszę o pomoc, co chłopak powinien w tej sytuacji zrobić? Wydaje mi się, że Dalacin C przyniósłby mu ulgę i był dla niego najlepszym rozwiązaniem. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam,
niestety , nie ma takiego leku. Pani chłopak powinien jak najszybciej udać się do dentysty , żeby ustalić przyczynę bólu. Do przyjmowania antybiotyku muszą być wskazania , a przyjmowanie go "profilaktycznie" może tylko pogorszyć sytuację.Antybiotyk powinien być podany w odpowiedniej dawce i ilości.
Mocniejsze leki przeciwbólowe/przeciwzapalne również są na receptę.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło