Bolesność zęba a możliwe przyczyny

Od czasu do czasu pobolewa mnie ząb. Jest to niewielki ból, ze nawet nie jestem w stanie powiedzieć ktory to dokładnie ząb, prawa dolna jedynka lub dwójka. Tydzień temu byłam u dentysty i poza niewielkim kamieniem nazębnym dentystka powiedziała że wszystkie zęby mam zdrowie. Kamień usunięty a bol nadal sie pojawia. Czy to mozliwe ze bolacy zab jest zdrowy?

Witam
Dolegliwości bólowe mogą wynikać z nieprawidłowości zgryzowych lub ze starcia lub innego niewielkiego uszkodzenia zęba. W pierwszym przypadku przyda się konsultacja ortodonty, w drugim- na początek można wypróbować pastę na nadwrażliwość.