Bolesność zęba a szkliwo

Witam. Od kilku dni dolega mi ból zęba który najbardziej nasila sie w nocy. Zauważyłam że nie mam na owym zębie do połowy szkliwa. Czy to moze znaczyc ze boli mnie wlasnie z tej przyczyny? czy moze przyczyna jest gdzies pod zębem? Czy to mozliwe aby ząb bolał dlatego ze nie ma na nim do połowy szkliwa czy moze przyczyna tkwi gdzieś głębiej?

Witam
Dolegliwości nasilające się w nocy mogą sugerować stan zapalny miazgi zęba. Nie wiem, co dokładnie oznacza stwierdzenie "brak szkliwa"- starcie zęba, defekt szkliwa czy ubytek próchnicowy lub urazowy. Raczej konieczna będzie konsultacja u stomatologa.