Bolesność zęba po leczeniu kanałowym u 25-latki

Ból zęba po usunięciu nerwu. Proszę o odpowiedź na pytanie, czy to normalne ze ząb bardzo bolał po zatruciu przed leczeniem kanałowym. Było to tydzień temu, ból się nasilał, wiec zgłosiłam się na wczesniejszą wizytę do stomatologa. 2 dni temu miałam usunięty nerw i przeczyszczony kanał, założony antybiotyk, pani doktor gwarantowała, że ból ustąpi następnego dnia, jednak ząb boli przy dotyku, nie da się gryźć, bolą dziąsła, jest to uciążliwe bo chodzi o górną jedynkę. Bardzo proszę o opinię.

Jeżeli w okolicy okołowierzchołkowej jest zmiana zapalna dolegliwości mogą przez jakiś czas się utrzymywać. Dobrze udać się do lekarza przeprowadzającego zabieg na kontrolę. Być może konieczne będzie wdrożenie farmakoterapii doustnej.