Bolesność zęba po leczeniu kanałowym u 30-letniej osoby

Witam Mam problem z zębami. Mialam robiona dolna 6 kanalowo, w chwili obecnej mam zalozone lekarstowo i czekam na dokonczenie leczenia. Zab nie boli ani samoistnie ani przy gryzieniu, boli natomiast przy ostukiwaniu i tak samo jest z 7 tez tylko przy ostukiwaniu. Nie kest to jakis straszny bol ale jednak. Co moze byc przyczyną? Proszę o szybką odp :)

Jest możliwe , że dolegliwości o których Pani pisze są spowodowane
brakiem stałego wypełnienia w 6. Opatrunek nie odbudowuje punktu stycznego
między 6 a 7 , dziąsło nie jest więc chronione przed uciskiem pokarmu podczas jedzenia. Łatwiej też zalega pokarm , powodując stan zapalny brzegu dziąsła.
Tłumaczyłoby to reakcję zarówno 6 jak i 7. Ale to tylko jedna z możliwości.
Łatwiej byłoby coś więcej powiedzieć gdyby załączyła Pani rtg a najlepiej po zbadaniu.