Bolesność zęba po wymianie wypełnienia

Witam Mam pytanie do lekarza stomatologa. Trzy miesiące temu w zębie miałam wymienianą plombę.Ząb trochę boli. I tu moje pytanie,czy normalna jest wymiana plomby ale tylko na połowie zęba???? Tak się stało w moim przypadku,to jest dolna 6(wcześniej miałam tam plombę). Między 6 a 7 zrobiła się ciemna plamka. Lekarz rozwiercił tą 6 do połowy(powiedział że dalej nie ma potrzeby,ponieważ się nic nie dzieje). Czy to normalne,nie spotkałam się z czymś takim wcześniej,dlatego proszę o opinię.

Wymiana wypełnienie zawsze powinna odbyć się w całości, nie ma pewności że pozostałe stare wypełnienie jest szczelne i bezpieczne. Tylko takie rozwiązanie gwarantuje długotrwałe utrzymanie wypełnienia. Jeżeli ząb boli po 3 miesiącach to należy wykonać RTG i sprawdzić czy nie jest potrzebne leczenie endodontyczne.