Bolesność zęba pomimo leczenia kanałowego

2 miesiące temu zaczął mnie boleć ząb - dolna szóstka. Nie bolał on sam z siebie tylko jak go naciskam górnymi zębami mocniej. Prawie miesiąc temu wybrałem się do stomatologa. Od razu powiedział, że trzeba leczyć kanałowo. I tak się stało. Były konieczne aż 3 wizyty. Po skończeniu leczenia miałem zrobione zdjęcie tego zęba i wszystko wyglądało dobrze. Jednakże ten ząb cały czas mnie boli, nie ma kompletnie żadnej różnicy a od ostatniej wizyty minęło 12 dni. Dziwi mnie to strasznie, że nadal boli

Witam, prawdopodobnie jest dodatkowy kanał, który nie został przeleczony. Powinien Pan zgłosić się do lekarza wykonującego zabieg. Niestety potrzebne będzie Prawdopodobnie reendo.Pozdrawiam

Witam serdecznie,
Należy się zgłosić do lekarza wykonującego zabieg, w celu ustalenia przyczyny wystepujących bólów. Ząb po leczeniu kanałowym może przez pewien czas boleć, ale po tym okresie ból powinien już się zmniejszyć lub zniknąć całkowicie.
Przyczyny takiego stanu mogą być różne - od zbyt wysokiego wypełnienia, niewypełnienia wszystkich kanałów, czy innego źródła stanu zapalnego. Często bez mikroskopu ciężko prawidłowo przeleczyć zęba kanałowo.
Ciężko stwierdzić bez dokładniejszej diagnostyki.