Bolesność zęba przeleczonego kanałowo

Witam. Od 4dni odczuwam okropny ból zęba, reaguje on na ciepło, zimno, słodkie. Jestem zdziwiona ponieważ ok 4miesiące temu leczony był kanałowo, podobno miał trzy kanały i wszystko poszło dobrze (ząb 6). Czym spowodowany jest ten bół? I czemu ujawnił się dopiero po takim czasie?

Dzień dobry!
Opisane objawy nie mogą dotyczyć zęba po leczeniu kanałowym, ponieważ ząb po takim leczeniu nie posiada nerwu. Raczej wskazują one na ząb sąsiedni. Musi Pani udać się do stomatologa, wykonać rtg wewnątrzustne przylegające zęba po leczeniu kanałowym oraz zębów sąsiadujących i określić przyczynę dolegliwości.
Z życzeniami zdrowia, K.Sławecki!