Bolesność zębów a usunięcie ósemki

Kilka lat temu miałam usuwaną ósemkę dolną lewą,rana długo się goiła,ból uporczywy.Po ok.6mies ból wraca,tępy rozlewający się naucho,gardło,szyję.Szukałam pomocy u neurologa,laryngologa,ortopedy,nic.Po ok.3latach po kolejnym ataku wytworzyła się przetoka w miejscu usuw.8,RTG pokzuje pozostawiony fragment zęba.Zabieg,chwila spokoju i na nowo tepy ból,bolą mnie zęby leczone,po prostu koszmar.Jak mogę przerwać tę męczarnię,co mi jest na litośc Boską.Błagam o pomoc!

Aleksander Ropielewski

Niestety nie jestem w stanie udzielić pomocnej odpowiedzi bez możliwści analizy badan obrazowych. Najpewniej doszło do czasowego lub trwałego uszkodzenia nerwu i jego przeczulicy. Sugeruję kontakt z poradnią leczenia bólu przewlekłego.

Prawdopodobnie jest to objaw towarzyszący ubytkom NICO - jamom matwiczym Ratnera. Powstaje on najczęściej w kącie żuchwy po usunięciu ósemki. Rozwiązaniem jest zwykle zespołowe leczenie - usunięcie tkanek martwiczych, terapia enzymami proteolityczni i prądami Volty. Pozdrawiam