Bolesność zębów w 10-tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 10 tyg ciązy. Od miesiąca bolą mnie zęby i dziąsła po wyrwanych dawno zębach z jednej strony (stomatolog uważa że wszystko jest ok). od wczoraj piecze mnie język po tej stronie co ból zębów. Boję się czy nie ma jakiegos stanu zapalnego, czy wykonanie badania CRP może potwierdzić moje przypuszczenia? A może powinnam jakieś inne badanie wykonać. Z góry dziekuję za odp

Witam,
badanie CRP wykaże jedynie obecność lub brak stanu zapalnego. Ponieważ jest Pani w ciąży , nie można wykonać pełnej diagnostyki RTG , a bez tego dentysta opiera się tylko na tym co widzi. Możliwości leczenia u kobiet w ciąży pozostają bardzo ograniczone i polegają głównie na leczeniu doraźnym i przeciwbólowym.
Pozdrawiam
Łukasz Wojszwiłło