Bolesność żołądka, wzdęcia a nerwica

Witam Mam 41 lat I od 2 miesiecy zmagam sie z bolem zoladaka.Dodatkowo bardzo cuchnace gazy pomimo restrykcyjnej diety.Rano po oddaniu stolca jest lepiej.Biore Lansoprazole I levothyroxine 125 mg.Czekam na badanie gastrosopowe.(helicobakters test ujemny).W przeszlosci mialam podobne bole 15 lat temu ,gastroskopia ok pomogly leki na nerwice Zomiren.Bralam 12 lat(doszla nerwica lekowa),od 2 lat odsawione.Bol jest wiekszy gdy czuje sie wzdeta,promieniuje na lewa strone.prosze o porade

Witam,

Przede wszystkim potrzebne są kompleksowe i szczegółowe badania. Jeżeli w wyniku badań okaże się, że bóle mają podłoże nerwicowe to zalecałam wizytę u psychoterapeuty. Nerwicę oprócz leczenia lekami zaleca się również leczyć psychoterapią. Może warto byłoby się zastanowić czy Pani ciało nie próbuje czegoś Pani powiedzieć. Terapia na pewno mogłaby pomóc jak radzić sobie z lękiem i stresem. Ale to jest ewentualny etap po zrobieniu wszystkich badań.

Pozdrawiam,

Anna Mochnaczewska