Bolesności po operacji usunięcia woreczka żółciowego OZT

24 lata temu przeszłam po operacji usunięcia woreczka żółciowego OZT które trwało ok. 4 lat.W tym czasie również badania wykazały torbiel w głowie T.Po 4 latach ścisłej diety i zastrzykach przeciwbólowych torbiel zniknęła a zarazem OZT ustąpiło. Teraz mając 52 lata znów są może mniej bolesne objawy i w tym samym miejscu.Badanie USG wykazało złóg w głównym przewodzie trzustkowym. czy po ERCP moje szanse na powrót OZT duże.Czy to możliwe że wcześniej mógł mi dokuczać też złóg a nie torbiel ?

Witam. Trudno powiedzieć, zwykle złóg stopniowo powiększa się i dopiero drażnienie ścianek przewodu powoduje dolegliwości - a jaka jest jego wielkość?

Nie wróżę z kart TAROTA i w zwiazku z tym nie wiem , czy dokuczał złóg!!! Proponuje udać się do chirurga , który oceni sytuację i
zaproponuje dalsze postępowanie , z,z