Bolesny guz po pachą - co mi dolega?

Witam,

mam 31 lat i już od roku boli mnie węzeł chłonny pod pachą. Im bliżej okresu, tym robi się większy i tak boli, że ciężko ruszyć ręką czy spać na boku tej strony. Tydzień po okresie ból prawie zanika, a potem przez trzy tygodnie boli z dnia na dzień coraz bardziej. Zawsze jest to prawa pacha, to samo miejsce, ten sam guz, tylko raz jest większy, a nieraz mniej wyczuwalny, a pod drugą pachą nic takiego się nie dzieje. Robiłam u lekarza usg i w piersi nic nie ma, ale też nie powiedział. Co to może być? Dał mi jakieś leki przeciwgrzybicze, ale to nic nie dało.

Martwię się, proszę o poradę.

Witam serdecznie.

Niestety bez badania lekarskiego trudno będzie pani pomóc. Przede wszystkim wymaga wyjaśnienia, czy guz, który Pani wyczuwa, jest naprawdę węzłem chłonnym. To, że wyczuwa Pani coś w obrębie pachy nie oznacza, że jest to węzeł chłonny. Może Pani wyczuwać równie dobrze mięsień lub żebro?

Naprawdę trudno mi się ustosunkować do Pani dolegliwości. Nie wiem z jakiego powodu otrzymała Pani leki przeciwgrzybicze. Myślę, że powinna Pani udać się osobiście do lekarza.

Pozdrawiam serdecznie