Bolesny guz pod kolanem przy chorobie O-Schlattera

Mam 56 i guza pod prawym kolanem.. USG wykazała chorobę O-Schlattera. Od kiedy pamiętam wszelkie prace "na kolanach" były przykre ale bólu jako takiego nie było. Teraz guz boli przy chodzeniu.. Co z tym robić?

Chorobę przebyła Pani jakieś 40 lat temu. Teraz to jej pozostałości. Nad wystającą kością może pojawić się bolesny obrzęk tkanek miękkich (kaletki maziowej). W tym czasie nie należy klękać, stosować żele przeciwzapalne i chłodzenie. Jeśli dolegliwości się nasilają poszerzyć diagnostykę o rtg i rezonans.