Bolesny guz w lewej piersi

Witam, od jakiegoś czasu boli mnie lewa pierś. Ból jest dość uciążliwy i kłujący. Wyczułam też w niej dość dużego guza, jest dość łatwo przesuwalny. Mam też wrażenie, że powiększone są również węzły chłonne. Mam 21 lat i w mojej rodzinie nie było przypadków raka piersi. Bardzo się boję iść do lekarza, ponieważ boję się, że to rak :(

Witam serdecznie!

W Pani wieku prawodpodobieństwo zmiany złośliwej jest niewielkie. Większość zmian w piersiach ma charakter łagodny. U młodych kobiet duży, odgraniczony guz, to najczęściej tzw. gruczolakowłókniak. Jest to łagodny guz, powastający w wyniku zaburzeń hormonalnych, mogący powodować dolegliwości bólowe, jeśli osiąga duże rozmiary. Proponuję koniecznie udać się na wizytę kontrolną do ginekologa, który w razie potrzeby zleci dodatkowe badania (USG, ewentualnie biopsja).

Więcej o łagodnych zmianach w piersi można poczytać na naszych stronach: http://portal.abczdrowie.pl/zmiany-lagodne-w-piersiach.

Pozdrawiam serdecznie