Bolesny guzek między pośladkami w 33. tygodniu ciąży

Jestem w 33. tygodniu ciazy. Miedzy posladkami, na wysokosci kosci ogonowej zrobil mi sie bolesny guzek. Nie jest zaczerwieniony ani nie ma zadnego czubka. Bylam u lekarza rodzinnego, kazal przykladac sudocremem i mascia ichtiolowa. Stosuje od 2 dni, narazie poprawy brak, ale nie jest tez chyba gorzej. Co to moze byc? Czy udac sie z tym do chirurga?

Milena Lubowicz

Proszę jeszcze spróbować przez kilka dni stosować zalecone leki. Gdyby nie było poprawy należy udać się do chirurga, chociaż pewnie będzie sceptycznie nastawiony do usuwania zmiany w ciąży.
Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Nie mając możliwości oceny zmiany nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Proszę skontaktować się z dermatologiem lub chirurgiem.