Bolesny guzek na podniebieniu twardym

witam, jestem kobietą mam 33 lata, na podniebieniu twardym pojawił się gózek nie bolący , ale wyczówalny językim. Zrobiłam dziś badania laboratoryjne, które mnie zaniepokoiły hemoglobina 9,9 hematokryt 32,3 MCV 68 MCH 21 MCHC 21 RDW-CV 17,6 PCT 0,39 OB17 żelazo 17 Jestem przerażona ;( choć dobrej myśli :) w dodatku jestem przejazdem 2 dni wMalborku którego nie znam ;( co robić? iść do lekarza czy odrazu do laboratorium ? proszę o pomoc

Bez paniki! Wyniki badań wskazują na niedokrwistość z niedoboru żelaza, która trwa już od dłuższego czasu. Najlepiej po powrocie do miejsca zamieszkania udać się zaraz do swojego lekarza rodzinnego, aby wspólnie zdiagnozować przyczynę niedokrwistości. Proszę także pokazać lekarzowi niepokojący Panią guzek na podniebieniu.