Bolesny guzek na udzie przed miesiączką

Witam. Mam 22 lata.Przed okresem na udzie przy pachwinie wyskoczył mi bolacy twardy guzek ok 1 cm. Boli przy dotyku. Miesiączka to dla mnie zawsze trudny czas. Czy to możliwe ze ten guzek to powiekszony wesel chłonny w związku z obniżona odpornością przy miesiaczce? Proszę o poradę

Lek. Katarzyna Szymczak

Może tak być, w razie niepokoju proszę pokazać zmianę lekarzowi.
Pozdrawiam