Bolesny guzek nad jabłkiem Adama

Mam 20 lat dzisiaj zaobserwowałem tuż nad jabłkiem adama mały guzik przy ruszaniu szyja odczuwam ból i przy dotykaniu. Po kilku godzinach pojawił się podobny tylko obok. Po upływanie kolejnych godzin odczuwam już ból bez ruchu szyją. Mam powód to zmartwienia czy po jakiś czasie przejdzie.

Dzień dobry,

Powinien Pan udać się do lekarza i wykonać usg, aby określić charakter zmian. Lekarz zbierze dokładny wywiad i zaproponuje w razie potrzeby leczenie. Przed wizytą warto wykonać morfologię, CRP i przesiewowo TSH. Badania wykonuje się z krwi żylnej rano na czczo.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz