Bolesny guzek pod pachą a wizyta u chirurga

Bolesny guzek pod pachą, boli gdy się go dotyka (przy naciśnięciu pieczenie) . 2 lata temu miałem podobną sytuacje, wyczułem guzek i poszedłem do chirurga i na usg które nic poważnego nie wykazało, lekarz powiedział że widoczne jest uszkodzenie mięśnia , przepisał maść i jakiś lek przeciwzapalny i z tego co pamiętam guzek znikł. Wydaje mi się że guzek pojawił się po treningu na siłowni, czy mam w tej sytuacji tak jak wtedy zgłosić się do lekarza i na badanie usg, czy nie jest to konieczne ?

Taka zmiana może być powiększonym węzłem chłonnym na skutek odczynu po jakiś nawet niewielkim zakażeniu w zakresie dołu pachowego. Zwykle taki powiększony guzek zmniejsza się samoistnie. Jeśli w przeciągu tygodnia dwóch nie wchłonie się proszę w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza.