Bolesny guzek w bliźnie po cięciu cesarskim

Witam,jestem po dwóch cesarskich cięciach i od paru miesięcy( a jestem 2 lata po ostatniej cesarce)mam guzek na środku blizny,który mnie bardzoboli w szczególności podczas miesiączki.Guzek jest dość spory .Nie wiem co mam z tym zrobić.Pozdrawiam Kinga

Lek. Marta Gryszkiewicz

Najprawdopodobniej jest to endometrioza w bliźnie. Należy zgłosić się do ginekologa. Lekarz zbada Panią i zakwalifikuje do zabiegu. Zmianę usuwa się w warunkach szpitalnych (najczęściej w ciągu jednego dnia). Traktowana jest ona jako powikłanie cesarskiego cięcia i zdarza się dość często.