Bolesny guzek w górnej części brzucha a podejrzenie przepukliny

Witam od jakiegoś czasu mam mały guzek w górnej części brzucha nie zwracałam na niego uwagi do momentu kiedy nie zaczął boleć przy dotykaniu i nie zaczął się powiększać nie bardzo ale trochę , przy wysiłku także boli plus dodam że rośnie mi brzuch jakby ktoś mi go napompowal. Czy to przepuklina? A może zwykły tluszczak? Proszę o odpowiedź .Dziękuję bardzo pozdrawiam

Bez bezpośredniego badania nie wyjaśnię czym konkretnie jest ta zmiana. Radzę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem. Najczęściej przyczyną takiej zmiany guzowatej o tej lokalizacji może być przepuklina, tłuszczak lub kaszak.

Lek. Tomasz Stawski

Szanowna Pani - tylko badanie kliniczne chirurga jest w stanie odpowiedzieć na Pani dylemat. Może to być rzeczywiści: przepuklina, włókniak, tłuszczak.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, Kraków (kontakt: http//chirurgiakrakow.com.pl, lub w.kawiorski@wp.pl )