Bolesny haluks na stopie

Szanowny Panie Doktorze mam niewielki halux na prawej stopie, który ostatnie mnie boli. W czerwcu br.ujawniły się ostrogi piętowe, których stan zapalny został zlikwidowany w wyniku rehabilitacji. Pytanie: co robić na ból halux`a, czy wystarczą wkładki między palcami i czy ma to związek z ostrogami piętowymi. Pozdrawiam Maria

Witam,
Abym mógł odpowiedzieć na Pani pytanie musiałbym zobaczyc zdjecie RTG Pani prawej stopy. Jezeli deformacja nie jest duża i nie ma wyrośli kostnych można spróbować leczyć haluks rehabilitacyjne. W innym wypadku należy zdecydować o leczeniu operacyjnym.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu