Bolesny i odstający paznokieć po upadku ciężaru

Mój mąż spuścił sobie przypadkowo duży ciężar na duży palec u stopy. Od tego czasu paznokieć lekko odstaje i cały palec jest bolesny. Czy konieczna jest wizyta u lekarza? Jak można miejscowo zaradzić bólowi?

Jesli bol sie utrzymuje, palec nalezy przeswietlic. Jesli podczas urazu doszlo do uszkodzenia macierzy paznokcia, moze on juz nigdy nie miec prawidlowego wygladu.