Bolesny odcisk w miejscu złamania palca

Witam! Mam następujący problem. Około 3 lata temu złamałam mały palec prawej stopy. Nie miałam żadnego uruchomienia. Teraz zauważam, że na stawie tego palca systematycznie podczas zimy robi mi się bolesny duży czerwony odcisk z żółtawym środkiem. Strasznie boli. Palec ogólnie odstaje od stopy, co przeszkadza mi np. podczas noszenia klapek czy sandałów w lecie i co najlepsze, po złamaniu mogę nim ruszać, a dokładniej kontrolować jego ruchy w każdym kierunku, nie poruszając przy tym żadnym innym palcem stopy. Jak to możliwe, skoro wcześniej było to niemożliwe? Proszę o poradę, jak mam przede wszystkim wyleczyć bolący palec, przez którego w zasadzie nie mogę już nałożyć żadnego obuwia bez bólu.

Witam!

Do złamań palca stopy dochodzi zazwyczaj na wskutek uderzenia nim w twardy przedmiot lub upuszczenia na niego ciężkiej rzeczy. Leczenie najczęściej jest zachowawcze - zwykle bandażowanie złamanego palca z palcem sąsiadującym oraz noszenie odpowiedniego obuwia i oszczędzanie kończyny. Rzadziej konieczne jest zastosowanie bardziej radykalnego postępowania - w przypadku znacznych deformacji, zmiażdżenia, rany otwartej.

Powinna Pani zgłosić się do ortopedy (najlepiej ze zdjęciem rentgenowskim stóp), który oceni zakres ewentualnej deformacji. Postępowanie jest ściśle uzależnione od decyzji specjalisty. W niektórych przypadkach konieczna jest chirurgiczna korekcja zniekształconego palca.
Zachęcam jeszcze raz do kontaktu z chirurgiem urazowym.

Pozdrawiam serdecznie!