Bolesny guzek w piersi

Mam 24 lat, niedawno wyczułam małego guzka ok. 0.5mm, którego wcześniej nie było. Znajduje się na prawej piersi około 4 cm od sutka i jak go dotykam czuję ból. Czy to coś groźnego?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Oceniając charakter guzka należy zwrócić uwagę na takie cechy jak: twardość, przesuwalność względem podłoża, bolesność, brzeg. Cechy sugerujące zmianę złośliwą to brak przesuwalności, duża twardość, niebolesność i nierówne granice zmiany.
Opisana zmiana wymaga weryfikacji przez lekarza. Konieczne jest powtórne zbadanie piersi, a także wykonanie badania USG.

Z uwagi na Pani wiek i częściowy opis wydaje się, że może to być zmiana łagodna lub powiększony węzeł chłonny.

Należy skonsultować problem z ginekologiem lub lekarzem rodzinnym.

Redakcja abcZdrowie.pl