Bolesny sutek u trzynastolatki - czy to może być rak?

Mam teraz 15 lat, ale kiedy miałam 13 lat miałam wyrośniętą jedną pierś. Później zaczęła szybko mi rosnąć drugą, teraz jakby sutek mi się rozwalał i jak to przyciskam to mnie strasznie boli. Nie wiem co robić, proszę o szybką odpowiedź. Czy to może być rak piersi?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Mozna stwierdzić z dużym prawdopodobieństwem i opisane objawy wiążą się z intensywnym wzrostem i rozwojem piersi, który toczy się w Pani organizmie. Rak piersi u dziewczynek w Pani wieku jest wysoce nieprawdopodobny. Nie można oczywiście wykluczyć jakiejś patologicznej zmiany brodawki sutkowej. Wszelkie wątpliwości powinna rozwiać wizyta u lekarza poprzedzona rozmową z Pani mamą.