Bolesny wrzód na wardze sromowej

Dziś z rana zauważyłam u siebie na zewnętrznej stronie warg sromowych, duży, bolesny i zaczerwieniony wrzód. To mój pierwszy taki przypadek, a więc nie wiem jak postępować.. Jaką powinnam kupić maść, bądź leki- by pozbyć się tego bolesnego problemu ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana przez Panią zmiana to najpewniej infekcja mieszka włosowego. Zmiana powinna samoistnie ustąpić w ciągu kilku najbliższych dni. Gdyby jednak nie ustępowała lub była przyczyną bardzo dużej bolesności, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.