Bolesny ząb i leczenie kanałowe

Witam serdecznie.Mam problem z bolącym zębem .Nie jestem pewna czy ból jest zlokalizowany w jedynce czy dwójce.Miałam dziś leczony ząb dwójke kanałowo-gdy dentysta obejrzał prześwietlenie pantomograficzne i zwykłe RtG zębów.Lecz ja nadal nie jestem pewna czy ból pochodził od dwójki.Ponieważ na jedynce mam rysę poziomą wzdłóż gdzie przy tej rysie wcześniej kruszyła się jedynka.Więc mam pytanie czy prześwietlenie pantomograficzne wykazało by takie gębsze pęknięcie.Dziękuję za odpowiedż.

Witam serdecznie,
Wszystko zależy od tego w jaki sposób takie pęknięcie by przebiegało. Ze względu na dwuwymiarowy charakter zdjęcia, czasami nie jest możliwy do zaobserwowania przebieg takiego pęknięcia.
Należy przede wszystkim odczekać parę dni i zobaczyć czy wcześniejsze dolegliwości minęły. Zawsze można się też upewnić, pytając swojego stomatologa, który przeprowadzał zabieg leczenia kanałowego.