Bolesny zewnętrzny żylak odbytu

mam od tygodnia zewnetrznego hemoroida. Od 4 dni strasznie boloi nic nie pomaga . Jest duzy inapiety ... Co dalej ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę zgłosić się do lekarza POZ lub specjalisty proktologa, który wdroży właściwe leczenie.

Prawdopodobnie to wykrzepnięty hemoroid. Czopki, maści i inne takie nie będą skuteczne. Trzeba naciąć hemoroida i usunąć skrzeplinę - bóle mina prawie natychmiast. Zabieg banalnie prosty. Znieczulenie miejscowe. Można iść następnego dnia do pracy. Decyzja co do dalszego postępowania dopiero po całkowitym ustąpieniu dolegliwości - rektoskopia - złoty standard. Można tez podejść bardziej radykalnie i od razu wykonać hemoroidektomię.