Boli mnie kręgosłup - do jakiego lekarza się udać? Czy będzie konieczna operacja?

Mam 22 lata, strasznie mnie boli kręgosłup w odcinku lędźwiowo-krzyżowym. Ból nasila się mocno, gdy siedzę w jednej pozycji, muszę zmieniać pozycje siedzenia, bo nie mogę wytrzymać, zanim zasnę przekręcam się z boku na bok, bo na plecach i brzuchu nie da rady chwili poleżeć, gdy długo stoję w miejscu ból też się nasila, gdy w pracy ponoszę przez dłuższy czas coś cięższego, to czuję kłujący ból wzdłuż pośladków i idąc nogi same klękają, przy jakchkolwiek ćwiczeniach też strasznie boli i przy jakichkolwiek wysiłkach. Nie mam na nic ochoty, cały czas odczuwam zmęczenie nóg, jakbym przed chwilą biegał. Do lekarza są długie kolejki i tak bym nie wiedział do jakiego mam się udać. Czy operacja mi coś pomoże i jak się na nią zapisać i co w ogóle mam zrobić z tym bólem?

22 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Wskazana jest wizyta u neurologa bądź neurochirurga. Jesli będzie to trudne warto zgłosić się do lekarza rodzinnego. Postepowanie zalecane w Pana przypadku będzie mozliwe do określenia po wykonaniu rezonansu magnetycznego i jego ocenie przez neurochirurga.

Pozdrawiam