Boli mnie kręgosłup i szyja. Jaka może być przyczyna?

Dzien dobry, mam od jakiegoś czasu bóle głowy o różnym stopniu nasilenia, od jakiegoś miesiąca poczułam ostry ból kręgosłupa i szyi. Najpierw sądziłam, że mnie przewiało, wiec nagrzewałam bolące miejsce, ale to nie pomagało. Mam też kłopoty ze snem. Ból był tak silny, że kilka dni nie mogłam nic robić. Wybrałam się do lekarza rodzinnego, zlecil mi RTG kregów szyjnych. Zaznaczam, że mam 41 lat, alergię  -leczona od roku, ustabilizowana. Wynik badania RTG wykazał: zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej, zaostrzenie kostne na krawedziach trzonów C6,C7, wysokość trzonów zachowana. Nie miałam żadnego wypadku, ale od 3 lat żyję w stresie, zwłaszcza od marca tego roku. Pracuję na swojej działce. Dziękuję i pozdrawiam, proszę o odpowiedź.
41 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Przytoczony przez Panią opis badania RTG odcinka szyjnego kręgosłupa wskazuje na występowanie u Pani zmian zwyrodnieniowych niedużego stopnia oraz uwidacznia, że zniesiona została prawidłowa krzywizna kręgosłupa. Ponadto, opisane przez Panią objawy z dużym prawdopodobieństwem wskazują na obecność zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa.

Biorąc pod uwagę opis badania RTG wydaje się, że nie są to bardzo nasilone zmiany, jednak badanie RTG jest badaniem niedokładnym. Dla najlepszego uwidocznienia z jakimi zmianami w kręgosłupie mamy w Pani przypadku do czynienia, wskazane byłoby wykonanie badania rezonansu magnetycznego kręgosłupa.