Boli mnie podbrzusze. Czy mogę być w ciąży?

Mam pytanie, od pewnego czasu boli mnie podbrzusze, nie wiem od czego. Uprawialiśmy z chłopakiem petting i on mi wkładał palec, później ja się zajmowałam jego penisem. Ostatnio doszło do stosunku, ale z zabezpieczeniem, ale i tak mnie już parę dni boli podbrzusze...
Czy mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Niestety nie jest możliwe by jedynie na podstawie informacji przekazywanych przez internet sprawdzić, czy dana osoba jest w ciąży czy nie. Prawdopodobieństwo występuje zawsze, jeżeli doszło do stosunku seksualnego, nawet jeśli używane były środki antykoncepcyjne.

Warto byś wiedziała, że w trakcie pettingu także może dojść do zapłodnienia, wówczas gdy nasienie zostanie przeniesione na rękach, a kobieta jest w trakcie dni płodnych. Długość przeżycia plemników jest różna, w zależności od środowiska w jakim się znajdują - od temperatury i pH.

Aby mieć 100% pewność, warto zgłosić się do lekarza ginekologa lub we własnym zakresie wykonać test ciążowy, dostępny w aptekach na terenie całego kraju.
Ta problematyka jest szeroko omówiona na naszym portalu w videocastach, odpowiedziach ekspertów i artykułach, np:
http://parenting.pl/portal/test-ciazowy-1

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl