Boli mnie podbrzusze i piersi - co może być przyczyną tych dolegliwości?

Witam; W październiku wykryto u mnie torbiel czynnościową 7 mm, która po 2 opakowaniach tabletek antykoncepcyjnych wchłonęła się. Chcemy mieć z mężem dziecko, więc doktor przepisał mi luteinę od 16 do 25 dnia cyklu i d******* na obniżenie prolaktyny. Od jakiegoś czasu boli mnie brzuch i piersi, miałam też dwa razy miesiączkę co 2 tygodnie, ale okazało się, za bardzo obniżyła mi się prolaktyna i to ona może być tego powodem. Obniżono mi dawkę leku z 0,5 tabletki na tydzień do 0,25. W tym cyklu jest już normalnie (nie plamię i nie krwawię) i biorę luteinę, ale bardzo boli mnie podbrzusze i piersi. Jestem teraz w 20 dniu cyklu i martwi mnie ten ból brzucha, bo jest on dokuczliwy. Czy może być on powodem zaburzeń hormonalnych albo może endometriozy? USG TV miałam robione miesiąc temu i nic na to nie wskazywało. Ból podbrzusza trwa już 2-3 miesiące i teraz jest nawet mocniejszy. Co może być przyczyną moich dolegliwości? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Dolegliwości podbrzusza nie muszą być wynikiem schorzeń układu rozrodczego, ale mogą mieć związek z chorobami m.in. układu moczowego oraz pokarmowego. Dlatego warto udać się na wizytę do lekarza rodzinnego ,aby wyjaśnić tę kwestię.
Dolegliwości bólowe podbrzusza mogą być jednym z objawów endometriozy. Ale ważne jest uzupełnienie wywiadu w tym kierunku. Powinna Pani ten problem zgłosić ginekologowi.
Pozdrawiam