Borderline a lęk

W VIII poznałam chłopaka,pewnego dnia się pocałowaliśmy.Nagle zaczęły się rozkładanie uczuć na czynniki pierwsze,płaczliwość,doszły lęki.Stwierdzono depresję,zaburzenia lęk. i osob.(derealizacja).Nie mogłam tego poczuć,co sobie wyobrażałam.Derealizacja,lęki i płaczliwość się utrzymują.Nigdy wcześniej mi się coś podobnego nie zdarzyło.Czy to może być borderline czy tylko lęk?Biorę SSRI,chodzę na psychoterapię.Zawsze byłam w miarę towarzyska,byłam wychowawcą,teraz jestem nerwowa.Proszę o poradę.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Witam,

Proszę o tym porozmawiać ze swoim psychoterapeutą, dla terapii jest bardzo ważne, aby podczas niej, dzielić się wszystkimi swoimi lękami i fantazjami, jeśli o czymś Pani nie mówi na sesji, to dla procesu terapeutycznego nie jest rozwojowe. Pani terapeuta wie o Pani więcej, niż np. ja mogę wywnioskować z zapytania. Wie w jakim momencie terapii Pani jest. Zaufanie i szczerość pozwalają w terapii iść do przodu. Powodzenia Agnieszka Glica

Witam, pisze Pani, że jest objęta pomocą psychologiczną i psychiatryczną, i oprócz leków chodzi Pani na psychoterapię. Myślę, że to pytanie warto zadać swojemu terapeucie. Z tego krótkiego opisu nie można jednoznacznie określić diagnozę. Warto zaufać jeszcze bardziej swojemu terapeucie i dać sobie czas na wyleczenie. Jest to proces bardzo długi.